Kediler

Kediler Neden Kusar?

Kediler Neden Kusar? Kediler neden kusar? Bu sorunun cevabı, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Kedilerin kusması genellikle aşağıdaki nedenlerden biriyle ilişkilidir:

Kediler Neden Kusar?
Kediler Neden Kusar?
 1. İştahsızlık: Kediler, iştahsız olduklarında veya yemek yemekte zorlandıklarında kusabilirler. Bu durumda, kediler genellikle yemek yemekte isteksizdir ve yemeklerini yeme ihtiyacı duymadan yutarlar.
 2. Mide-Bağırsak sorunları: Kediler, mide veya bağırsak sorunları olan birçok hastalığa sahip olabilirler. Örneğin, mide ülseri, gastrit, enterit veya bağırsak tıkanıklığı gibi sorunlar kedilerin kusmasına neden olabilir.
 3. Yabancı cisimler: Kediler, yabancı cisimleri yeme eğiliminde olabilirler ve bu yabancı cisimler mide veya bağırsaklarda tıkanıklığa neden olur. Bu sebepten dolayı da kediler de kusma görülebilir.
 4. Parazitler: Kediler, böcek veya solucan gibi parazitleri yeme eğiliminde olabilirler ve bu parazitler mide veya bağırsaklarda tıkanıklığa neden olabilir. Aynı zamanda, parazitler mide veya bağırsakların işlevlerini bozduğunda kedi kusabilir.
 5. Alerjiler: Kediler, yiyecek veya ev kirlerinden kaynaklanan alerjilere sahip olabilirler ve bu alerjiler kusmaya neden olabilir.
 6. Sindirim sistemi yetersizliği: Kedilerin sindirim sistemi, yaşlandıkça daha az verimli hale gelebilir. Bu nedenle, yaşlı kediler daha sık kusabilirler.
 7. İlaç yan etkileri: Kedilerin aldığı bazı ilaçlar, kusmaya neden olabilir.
 8. Stres: Kediler, stresli durumlarda, örneğin, evdeki bir değişiklik veya yabancı bir insanın varlığı gibi, kusabilirler.
Kediler Neden Kusar?
Kediler Neden Kusar?

Kedilerin kusması genellikle birkaç dakika içinde geçer ve kedi sağlıklıysa, genellikle endişe etmeye gerek yoktur. Ancak, kedi sık sık kusuyorsa veya kusmanın yanı sıra diğer belirtiler gösteriyorsa, bir veterinere danışmanız önerilir.

 

 

14 Yorum

 1. Kedilerin neden kustuğunu şimdiden daha iyi anladım, benim için çok yararlı bir makale olduğunu düşünüyorum elinize sağlık.

 2. Kediler neden kusar diye merak ederdim bu paylaşıma denk geldim. Kedilerin hastalıkları hakkında mükemmel bilgi paylaşımı olmuş. Emeği geçenlerin eline koluna sağlık👏👏👏

 3. Gerçekten evinde kedi besleyen yada beslemek düşüncesi olan arkadaşların özellikle dikkatlice okuması gereken bir makale. Evimde kedi besliyorum ama ne yapılması gerektiği konusunda hiç bir bilgim yok diyorsanız dikkat edinerek okuyun. Çok işinize yarayacak bilgiler var.

 4. Eğer bir kediniz varsa onu sağlığını düşünüyorsanız kesinlikle bu sayfadaki bilgileri okumalısınız

 5. Evinde kedi besleyenler muhakkak okumalı takip etmeli bu sayfayı bende bikaç kez görmüştüm kustuklarınıda sebebini hiç düşünmemiştim gördümkü birçok sebebi varmış verdiğiniz bilgiler için teşekkürler

 6. evinde kedi besleyen yada beslemek düşüncesi olan arkadaşların özellikle dikkatlice okuması gereken bir makale. Evinizde işinize yarayacak bilgiler var.

 7. Kedilerin neden kustuğunu şimdiden daha iyi anladım, benim için çok yararlı bir makale olduğunu düşünüyorum elinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu